KONST / Litografier / Färglitografi 5464253
nr 546 4253
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi , Signerad Bengt Lindström, 209/300, abstrakt figurscen, 32x24
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
måndag 13 oktober 2008
kl 16:33:12
300 kr
450 kr
500 kr
800 kr
600 kr
700 kr
800 kr
850 kr
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström